İşlemlerin Sonuna Geldik

11 Ağustos 2013 Pazar

Bir önceki yazımda vize başvurusundan bahsetmiştim. 6 Ağustos günü Vize'yi almak için İstanbul'a gittim. Sorunsuz bir şekilde alıp geri geldim. Tabi yine vize işini fırsat bilerek Mısır çarşısı, Sultanahmet, Ayasofya gibi birçok yeri gezdim.
Geriye uçak bileti kalmıştı. normalde 26 Ağustos'ta gitmeyi planlarken uçak biletinin 1200 TL olduğunu görünce derin bir OHA! çektim. 29 Ağustos günü fiyat 500 lira yazıyordu. Tabi aradaki 700 lira fark bana cazip gelince 29 Ağustosa bilet almaya karar verdim. Ertesi gün para elime geçecekti. Para elime geçince THY'nin sitesine girip bileti almaya yeltenirken bir de ne göreyim? uçak bileti 809 lira olmuş. Orada ufaktan bir sinir krizi geçirdim. Arkadaş bir günde nasıl 300 lira zam geliyor anlamadım. Mecbur 29'una biletimi aldım. Karşıdan bakarsan Erasmus programı okulun verdiği hibe ile parası olmayan birinin bile yapabileceği bir şey gibi gösteriliyor. Parası olmayan adam 800 liraya nasıl bilet alsın. Daha bir de bunun bir sürü masrafı osu busu var.
Bileti alınca bir rahatlama oldu tabi. En azından gidiş tarihim belli oldu.
Neyse bilet ve vize işini hallettikten sonra geriye tek bir bürokratik iş kaldı. Sakarya'ya gidip erasmus bürosuna Hibe sözleşmesini, Vize ve pasaport fotokopisini vermem gerekiyor. İşin zor tarafı resmi evrakları sabah 10.00 ile 12.00 arası alıyor olmaları. Ben de başka şehirden geleceğimden büyük ihtimal sabah 07.00 arabasına bilet alacağım. Kısacası bu sıcak havada uğraş uğraş uğraş...İhtiyaçlar

Riga'ya gitmeden önce ihtiyaçlar listesi yaptım. Liste uzayıp gidiyor. Yavaştan toplamaya başladım eşyaları. Onunla ilgili ayrı bir yazı yazarım artık. Çünkü baya uzun süreceğe benziyor.

0 yorum:

Yorum Gönder